Imbir

Pomoce:

  • korzeń imbiru (ze sklepu spożywczego)
  • plastikowa butelka
  • ziemia do kwiatów

ładuję zdjęcie... ładuję zdjęcie... ładuję zdjęcie...
Imbir, choć jest rośliną egzotyczną to jednak można ją zasadzić gdy ze dysponujemy jego korzeniem. Jeśli nasz korzeń imbiru nie ma jeszcze kiełka wystarczy go położyć na tydzień do ciemnego, suchego miejsca. Gdy kiełek będzie miał 2 cm kiełek zakompujemy go do ziemi do kwiatów (w taki sposób aby kiełek rozrastał się do góry). Po włożeniu korzenia do ziemi przykrywamy go warstwą ziemi. Ustawiamy w jasnym i ciepłym miejscu. Ponieważ roślina ta nie lubi być przelana wystarczy podlewać ją niewielką ilością wody ok. 2 razy w tygodniu (nie należy przy tym zamoczyć liści rośliny).

Do zrobienia doniczki z plastikowej butelki wystarczy gorącym ostrzem noża przeciąć butelkę na pół i wykonać w jej dnie kilka niewielkich otworów na odpływ wody (inaczej woda znajdująca się w doniczce może spowodować gnicie korzeni rośliny).

ładuję zdjęcie... ładuję zdjęcie... ładuję zdjęcie... ładuję zdjęcie...
Rozwój liści imbiru jest dość specyficzny – liście są zwinięte i oplatają łodygę rośliny. Gdy się rozrasta łodyga swoją siłą rozpycha liść powodując jego otworzenie się. Uwaga, nie należy pomagać roślinie wyjmując łodygi ponieważ łatwo je złamać.

ładuję zdjęcie...
Korzenie imbiru

ładuję zdjęcie...