Mapa atrakcji technicznych


Mapa atrakcji turystycznych jest pomocą z której może skorzystać rodzic, nauczyciel i opiekun wakacji planując wycieczki z dziećmi. Zdaję sobie sprawę, że nam – rodzicom – brakuje wiedzy na temat miejsc wartych zwiedzenia. Taką listę subiektywną, stale uzupełniają zamieszczam poniżej. Dlatego zamieszczam tu mapę z atrakcjami technicznymi na terenie Polski. Warto do nich zabrać dzieci, by pokazać im rzeczywiste urządzenia. Oglądanie takich atrakcji na żywo nie zastąpi choćby najlepszych zajęć w przedszkolu i szkole.

Mapa Google jest w trakcie budowy

Oprócz własnych naniesień na mapę skorzystałem z otwartego dostępu do map www.rodzinna-turystyka.pl. Jeśli zauważyłeś, że miejsce jest nie aktualne proszę daj znać wysyłając informację na adres dzieciecafizyka@gmail.com.

O tym jak wspomagać dzieci w zrozumieniu działania urządzeń pisałem w książce Dziecko konstruktorem. O modelach, które możesz wykonać by rozszerzyć wiedzę dziecka zdobytą podczas wycieczki przeczytać na tej stronie. Jeśli chcesz zaplanować własną mapę interesujących miejsce skorzystaj z aplikacji Moje Mapy Google.