Badania trwające

Badania służą ustaleniu prawdy. Badania pedagogiczne polegają zwykle na ustalania sposobu rozumowania, procesu przyswajania wiadomości czy nabierania sprawności, ustalaniu efektywności metod oddziaływania itd. Wymagają zatem interakcji między osobowej. Z tego względu proszę, jeśli możesz poświęcić chwilę wypełnij poniższe ankiety.


Ankieta 1.

Tytuł: Nauka jazdy na rowerze to sukces dziecka i rodzica

Założenie: chcielibyśmy dowiedzieć się jak Wy uczycie/uczyliście dzieci (nie tylko swoje) umiejętności jazdy na rowerze. Dzieciecafizyka i blog wrolimamy.pl zapraszają do udziału w ogólnopolskich badaniach. Ankieta jest anonimowa i zajmie ok. 2 minut.

Przykładowe wyniki (gdy było wypełnionych 143 ankiety):

2


Ankieta 2.

Tytuł: Jak ubierasz swoje dzieci?

Założenie: osoba dorosła decyduje o swoim ubiorze na podstawie pewnego algorytmu – sprawdzamy temperaturę, wilgotność, być może zaglądamy za okno by sprawdzić jak inni są ubrani. Najczęściej jednak o wyborze ubrania decyduje temperatura. Skoro mamy tego samego nauczyć dzieci w przedszkolu – korzystać z temperatury jako wskaźnika – warto stworzyć algorytm, który pomoże im samodzielnie dopasować ubranie do panującej na dworze temperatury. Uniwersalny algorytm można zbudować tylko jeśli wykorzystamy uśrednione wybory wielu dorosłych. Wybierz temperaturę od której zaczniesz dziecku zakładać tą część garderoby. Ankieta jest anonimowa.

Przykładowe wyniki:

1